5 Aralık 2010 Pazar

Sarar ABD'deki 8. Mağazasını Açtı!

Türk tekstil devi Sarar, yurt dışında mağaza ağını genişletmeye devam ediyor. Sarar, ABD’de New York, New Jersey, Boston, Dallas, Chicago ve Las Vegas’tan sonra 8. mağazasını Washington’da açtı.

Amerika’nın insan yoğunluğu bakımından en zengin ilk 10 şehri arasında yer alan Mc Lean’ın ve Washington bölgesinin en lüks AVM’si Tysons Galleria’da açtığı mağaza ile Sarar, Chanel, Ferragamo, Zegna, Boss, de Beers ve Versace gibi dünyanın önde gelen markaları ile aynı platformu paylaşmaya başladı.

Açılışa Sarar Giyim Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz BüyükerşenEskişehir Eski Valisi Ali Fuat Güven ve Sarar USA Başkan Yardımcısı Tunç Hepgüler ile ABD’de yaşayan Türk vatandaşları da katıldı.

Sarar Giyim Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, bir Türk markası olarak Washington’ın en önemli alışveriş merkezinde mağaza açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.


“Made in Turkey” etiketli ürünlerin kendilerini gururlandırdığını söyleyen Cemalettin Sarar, “Şimdi ABD’nin en önemli yerlerinde bizim mağazalarımız var. New York, New Jersey, Dallas, Chicago, Boston ve Las Vegas’ta da varız. çok memnunuz. İnsanlar geliyorlar, ‘bu ne markası’ diye soruyorlar. ‘İtalyan mı?’ diye soruyorlar. ‘Yok, Türk markası’ cevabını veriyoruz. Onun için mutluyuz” dedi.

Türk A kalite uygulamasının kendileri için yeni fırsatlar oluşturduğunu ve Türk tekstilcisinin artık fason çalışmaktan vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Sarar, “Devlet desteği var. Onun için akıllı olmamız lazım, markalaşmamız lazım. Markalaşırken de markalarımızı tescil ettirmemiz lazım” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder